دانشجویان پیام نور رضوانشهر استان گیلان

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

میان ترم درس فرهنگ عامه

میان ترم درس فرهنگ عامه به قرار زیر می باشد:

 نام درس استاد مربوطه تاریخ شرح
 فرهنگ عامه
 استاد کاظمی 90/08/25 صفحات 20-80

دانشجویان پیام نور رضوانشهر

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاریخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان آزمون ورودی تحصیلات تكمیلی (دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1391

 سازمان سنجش آموزش كشور بدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شركت در آزمون ورودی تحصیلات تكمیلی (دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1391 و هفدهمین  دوره المپیاد علمی دانشجویی كشور می رساند که:

 ثبت نام برای شركت در آزمون ورودی تحصیلات تكمیلی (دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1391 از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 17/8/90 (هفدهم آبان ماه 1390) به صورت اینترنتی آغاز می‌شود و تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25/8/90 (بیست و پنجم آبان ماه 90) پایان می‌پذیرد.

دفترچه راهنمای شركت در آزمون از روز چهارشنبه 11/8/90 بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت و اطلاعیه این سازمان در خصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان در نشریه پیك سنجش روز دوشنبه 16/8/90 منتشر و همزمان نیز بر روی سایت سازمان قرار داده می‌‌شود.

ضمناً به اطلاع می رساند كه آزمون ورودی تحصیلات تكمیلی (دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1391 در صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه 26، پنج‌شنبه27 و جمعه 28 بهمن ماه 1390 برگزار خواهد شد.

برای دریافت دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد سال 1391 اینجا را کلیلک نمایید

عربی یا فرانسه، مسئله این است...

ترم 7 بودیم، با مشکلی که همیشه دانشجویان پیام نور با آن مواجه هستند دوباره برایم مان پیش آمد و آن نبود استاد بود.
ماجرا از این قرار بود:

بابت گذراندن درسی که یکی از دروس تخصصی مان بود با مشکل مواجه شدیم. در این ترم تحصیلی، واحد درسی به نام زبان دوم داشتیم. که می بایست از بین سه زبان آلمانی، فرانسه و عربی یکی را به عنوان این واحد انتخاب می کردیم.

ولی رسم در رشته جهانگردی ، بر این بود که زبان فرانسه تدریس می شد، از آنجا که دانشجویان پیش از ما نیز همین فرانسه را پاس کرده بودند، بنابراین فکرمان بابت انتخاب یکی از این زبان ها رحت شد.

همین جلسه اول با مسئله مواجه شدیم که برایمان تعجب برانگیز بود و آن: استاد مربوطه مدرس زبان عربی بود و نه فرانسه. واقعا شوکه شده بودیم چطور امکان داشت که ما زبان عربی را پاس کنیم در صورتی دانشجویان قبل از ما زبان فرانسه را گذرانده بودند.

از آنجا که هیچ یک از دانشجویان مایل به گذراندن عربی به عنوان، زبان دوم نبودند، مسئولین دانشگاه مساعدت کرده و استاد فرانسه را برایمان اوردند.

در طول این سه ترم، دانشگاه با ایشان همکاری داشت که بنا به دلایلی این همکاری در این ترم قطع شد تا دوباره دانشجویان را با مشکل مواجه کند.

فرانسه شامل 4 واحد درسی است که به دو قسمت تقسیم می شود: فرانسه1 و 2 که دانشجو ملزم در طول دو ترم تحصیلی نسبت به گذراندن آن اقدام کند. ولی از آنجا که در حال حاضر چنین استادی وجود ندارد( با وجود رعایت شدن کف تعداد دانشجو)، دانشجویانی که در ترم گذشته فراسنه 1 را پاس کرده و هم اکنون خواهان گذراندن فرانسه 2 هستند را با مشکل مواجه کرده است.

لذا از مسئولین دانشگاه خواهشمند است نسبت به برطرف کردن این مشکل همانند موارد قبل اقدام نمایند.

هر کسی را بهر کاری در جهان آورده اند

به دلیل علاقه ای که به تاریخ داشتم تصمیم گرفتم در کلاسی که در حال برگزاری بود شرکت کنم. امیدوار بودم لذتی که همیشه از خواندن تاریخ می بردم در این ساعت نیز برخوردار باشم  با جرات می توانم بگویم که این گونه هم شد.

در همین مدت زمان کوتاهی که با ایشان در کلاس بودم، متوجه شدم دارای اطلاعات بالایی هستند ، این امر باعث شد که واقعا از بودن در این کلاس لذت ببرم. برای شخص من که در طول 4 سال از تحصیلم هنوز با هیچ استاد تاریخی کلاس نداشتم( بدلیل خودخوان بودن این دروس) فرصت مقتنمی بود که از دانسته های ایشان استفاده کنم.

می توانم بگویم از معدود کلاس هایی بود که از بودن در آن لذت می بردم، شاید علتش این بود که می دانستم که ایشان در این زمینه متخصص هستند.

بهرحال، از آنجا که این 2 ساعت برام لذت بخش تمام شد، تصمیم گرفتم در کلاسی دیگری که همین استاد بودند شرکت کنم. ولی کمی برایم تعجب بر انگیز بود. زیرا این دو کلاس هیچ شباهتی به هم نداشت. یکی کلاس تاریخ فرهنگ و دیگری فرهنگ عامه.

برام جالب توجه بود که چطور امکان دارد استاد تاریخ بتواند از عهده ی این درس به این سنگنی و بسیار تخصصی برآید.  بنظر من که امکانپذیر نبود. درست است که ایشان در رشته تاریخ دارای آگاهی بالایی هستند ولی دلیل نمی شود که در همه زمینه ها هم از دانش ایشان بتوان استفاده کرد.

بنابراین این 2 ساعت باید به موضوعاتی پرداخت می شد که هیچ کمکی در تفهیم مطلب به دانشجویان نخواهد کرد.  از انجا که خوم همین کتاب را در ترم های پیش پاس کرده بودم متوجه شدم که دانشجویان در این ترم چه کار سختی در پیش دارند.

حال این سوال پیش  می آید :
آیا چنین کلاس هایی به دانجویا کمکی خواهد کرد؟
آیا با این کار در حق دانشجو اجحاف نمیشود؟
آیا باعث از بین رفتن علاقه دانشجو به خواندن مطلابی از این دست نخواهد شد؟

در زیر مواردی از این دست که خود در این واحد دانشگاهی شاهد آن بودم آورده شده است:

 استاد رشته تخصصی
 ترم های گذشته
 ترم جاری
 الفجغرافیای توریسم
امور مسافرت-مبانی جمیعت شناسی
 هنر معماری 1 و 2
 بتاریخ
 تاریخ فرهنگ 1 و 2
 فرهنگ عامه
 پ---
 فرهنگ عامه-
 باستان شناسی
    کلاس های جدید

بدین وسیله وبلاگ دانشجویان پیام نور رضوانشهر، به اطلاع می رساند:


کلاس درس باستان شناسی از تاریخ 1390/08/29 روز چهارشنبه از ساعت 8-10 توسط استاد فکوری برگزار می شود.

کلاس درس بررسی مسائل اجتماعی ایران از تاریخ 1390/08/17 روز چهارشنبه در ساعت 2-4 توسط استاد جبلی برگزار می شود.

لیست ارائه دروس(برنامه 9 ترمه)،وضعیت منابع درسی رشته روانشناسی سال تحصیلی 90-91


روانشناسی عمومی
لیست ارائه دروس وضعیت منابع جدول تطبیق


دانشجویان پیام نور رضوانشهر

لیست ارائه دروس(برنامه 9 ترمه)، وضعیت منابع رشته تاریخ سال تحصیلی 90-91


 تاریخلیست ارائه دروس وضعیت منابع جدول تطبیق


دانشجویان پیام نور رضوانشهر

 
 • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد و آل محمد

«و اذاسَئَلَكَ عِبادی عَنّی فَاِنّی قَریب اُجیبُ دَعوَةَ الدّاعِ اِذا دَعان فَلیستَجیبُوالی وَ لیؤمِنُوا بی لَعَلَّهُم یرشُدُون"


[ای پیامبر!] هر گاه بندگان من از تو در مورد من سؤال كردند [بگو] من بسیار نزدیكم، هر گاه كسی مرا بخواند، اجابت می‌كنم پس به ندای من پاسخ دهند و به من ایمان آورند تا راه راست یابند». (سوره بقره، آیه 186)


فرزند آدم!هنگامی که تن ات از نعمت سلامت برخوردار است و روان و خاطرت آسوده است و هزینه زندگی یک روز خود را داری، بر این جهان ناپایدار بگو بگذر و مباش.

بگو بارخدایا, نهان و درونم را از آشکارم بهتر گردان و آشکارم را شایسته ساز.بار خدایا! از آنچه به مردم از دارایی و زن و فرزند می دهی , از شایسته ی آن - که نه گمراه باشند و نه گمراه کننده - به من ارزانی دار.

-----------------------------------------------
راه های ارتباطی شما با ما:

1: قسمت نظرات وبلاگ
2: قسمت تماس با ما
-----------------------------------------------

آدرس های کوتاه دیگر وبلاگ:
http://pnurz.orq.ir
http://pnurz.dxd.ir
مدیر وبلاگ : میلاد فرزانه

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • دانشجوی كدام یك از دانشگاه های زیر هستید؟نویسندگان

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو